13.01.2021р.

Незаконна рубка у Талалаївському лісництві.

06 січня 2021 року, лісовою охороною ДП «Борзнянський лісгосп» спільно з працівниками поліції Талалаївського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській обл., неподалік села Березівка, Талалаївського району, було зупинено транспортний засіб (трактор ЮМЗ-6), яким по грунтовій дорозі тягли комлеву частину стовбура дерева без відповідних документів. Під час перевірки виявили, що транспортним засобом керував житель села Березівка Талалаївського району,  громадянин Б, який у кварталі 27, виділ 14, Талалаївського лісництва, ДП «Борзнянський лісгосп» здійснив самовільну рубку двох сироростучих дерев великих діаметрів, породи дуб звичайний. Розмір шкоди, заподіяної лісу в наслідок даного лісопорушення, згідно статті 246 Кримінального Кодексу України, підпадає під кримінальну відповідальність. У зв’язку з цим лісгосп направив матеріали по даному випадку до Талалаївського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській обл., для притягнення винної особи до відповідальності згідно чинного законодавства.
Державна лісова охорона ще раз нагадує – за незаконні рубки передбачена не тільки адміністративна відповідальність, але й кримінальна. Тож, державне підприємство «Борзнянське лісове господарство» закликає усіх бути свідомими, не нищити ліси та не скоювати  правопорушень. Пам'ятайте, що відповідати перед законом доведеться не тільки тим браконьєрам, які незаконно зрубали дерево, а й тим, хто його перевозив, зберігав чи продав!

ДП «Борзнянський лісгосп» проводить реалізацію дров паливних з доставкою по м. Борзна та Борзнянському районі:

Сосна та Вільха – 408 грн/м3

Береза – 456 грн/м3

Осика – 378 грн/м3

За більш детальною інформацією звертатись за номерами: 0973619665 – Юрій Васильович; 0674173016 – Микола Якович.

Також проводиться реалізація дров (обрізків цеху лісопереробки) хвойних та листяних порід. Ціна за 1м3 – 315 грн з ПДВ . Відпуск проходить в пучках довжиною обрізків від 1,2 м. до 2 м. Доставка по місту Борзна 250 грн. За більш детальною інформацією про реалізацію дров звертатись за номером телефону +380973021688 (Сергій Вікторович).

Потрібно доносити правду про ліс всіма можливими способами і методами комунікації, - Голова Держлісагентства Василь Кузьович

 

Наразі лісова галузь стоїть перед багатьма викликами. Переконаний, що настав час втілювати зміни, які будуть направлені на благо українського лісу – для цього є і підтримка керівництва держави, Уряду та Парламенту. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьовив на свої сторінці у Facebook.

«Враховуючи стрімкий розвиток інформаційних технологій, вирішив вести публічну сторінку у Facebook. Прийняв таке рішення не задля власного піару. Не завжди люди заходять на офіційні сайти органів влади, у той час як дуже багато на своїх телефонах мають легкий доступ до соцмереж. І саме тому вважаю, що потрібно доносити правду про ліс всіма можливими способами і методами комунікації. Адже в Інтернеті, зокрема, соцмережах дуже багато неправдивої чи перекрученої інформації про лісове господарство України», - написав він.

Василь Кузьович повідомив, що вже зі своєю командою заступників вивчає стан лісової галузі: що є на сьогодні, і що потрібно виправляти. Напрацьовується план дій.

«За дорученням Міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Романа Абрамовського працюємо над розробкою Державної стратегії управління українськими лісами до 2035 року. Її фінальний варіант та обговорення відбуватиметься на робочій групі при Міндовкіллі», - зазначив Голова Держлісагентства.

Також він поінформував, що лісівники наразі працюють над профілактикою та запобіганням лісових пожеж.

«Серед глобального – запуск національної інвентаризації лісів. Закон, підписаний у червні Президентом України, передбачає ухвалення порядку та інструкції її проведення. Також потрібне фінансування для закупівлі необхідного обладнання. На цей рік певні кошти передбачені у бюджеті. Працюємо на тим, щоб якнайшвидше пройти всі бюрократичні процедури», - наголосив Василь Кузьович.

За словами Голови відомства, важливе питання – внесення змін до законодавчої бази. Змінюється час, клімат і – змінюється ліс. Тому потрібно провести законодавчу адаптацію до цих змін, а також змінити і підзаконні нормативно-правові акти, які регулюють лісогосподарську діяльність.

 

Сторінка Голови Держлісагентства: https://www.facebook.com/VasylKuzovych

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua

Сторінка Агентства в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

2020-07-23

         Увечері третього червня під час патрулювання лісових масивів Берестовецького лісництва ДП «Борзнянське лісове господарство» рейдова бригада лісгоспу помітила три саморобні мінітрактори з причепами та деревиною навантаженою на них, які рухалися по лісовому масиву в напрямку села Комарівка. Працівники державної лісової охорони зупинили незареєстровані транспортні засоби  для з’ясування походження деревини.

         З’ясувалося, що деревина перевозилася без належних документів та уніфікованих засобів маркування. В адмінмежах Берестовецького лісництва, представниками державної лісової охорони було виявлено вісім  свіжоспиляних пнів. Лісопорушниками виявилися жителі села Комарівка Борзнянського району, в яких окрім транспортних засобів з деревиною виявили й бензопили.

         На місце події працівники лісового господарства викликали співробітників Борзнянського відділення поліції для проведення оперативно-слідчих дій. Правоохоронці провели огляд місця події, вилучили автотранспортні засоби з причепами і деревиною та бензопили.  За даним фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.       Відповідальність для лісокрадів передбачена ст.64, 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.246 Кримінального кодексу України. Наразі проводяться слідчі дії.

         ДП «Борзнянське лісове господарство» повідомляє про те, що ніхто не приховуватиме факти порушення лісового законодавства. Всі порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно із законом.

         Лісівники просять громадськість повідомляти про випадки зловживань у лісах, для швидкого реагування державною лісовою охороною і правоохоронними органами. Закликають усіх бути свідомими громадянами, не нищити ліси та не скоювати ні злочинів, ні правопорушень. Пам'ятайте, що відповідати перед законом доведеться не тільки тим браконьєрам, які незаконно зрубали дерево, а й тим, хто його перевозив, зберігав чи продав.

         Наш спільний громадянський обов’язок - не допустити перетворення нашого краю в пустелю, оберігати від незаконної діяльності наші ліси - унікальні творіння природи та людської праці.

04/06/2020

Держлісагентство: Обсяг незаконних рубок зменшився на 34%

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький зазначив, що зараз в соцмережах та на сумнівних сайтах активно поширюють фейкові публікації про нібито збільшення незаконних рубок в Україні.

«Почали знову розганяти дані дворічної давності сумнозвісного звіту британської громадської організації Earthsight, або поширюють фото рубок чи відео, де деревина їде через кордон вантажними авто в інших країнах. Ця інформація не відповідає дійсності тому стану справ, який є в галузі», - написав він.

Голова Держлісагентства повідомив, що за І квартал 2020 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обсяги незаконних рубок зменшилися на 34%.

Так, минулого року за три місяці незаконний обсяг склав 43,3 тис. кубометри деревини, а за І квартал 2020 року – 28,5 тис. кбм. Працівники державної лісової охорони передали до органів поліції та суду 616 справ.

Андрій Заблоцький наголосив, що цього вдалося досягти завдяки комплексним заходам, а саме:

- збільшення з початку цього року спільних заходів МВС, Держлісагентства та Держекоінспекції з попередження та виявлення незаконних рубок у лісах і посилення контролю під час транспортування автомобілями в середині країни необроблених лісоматеріалів;

- запровадження механізму реалізації необробленої деревини виключно на електронних аукціонах;

- підключення до системи електронного обліку деревини переважної більшості постійних лісокористувачів, які не підпорядковані Держлісагентству (комунальні, військові лісгоспи, підприємства сфери природно-заповідного фонду);

«Приємно, коли можливо на перший погляд не дуже помітні для більшості заходи, які почали активно впроваджувати одразу ж, як почав працювати в лісовій галузі, дають свій результат. Переконаний, коли не буде попиту на незаконну деревину, тоді відпаде питання незаконних рубок. Зараз готується законопроект, який зокрема запровадить відповідальність за купівлю «дерева без бирки» та сертифікацію виробів з української деревини», - повідомив Голова Держлісагентства.

Майбутнє лісу у твоїх руках!

 

З 21 березня 2019 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» і триватиме до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 20 квітня. Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними гаслами. У 2019 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та освіта»

    Метою даної акції являється розширення знань населення про ліс та його важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки в лісі та надання можливості громадськості, учнівській та студентській молоді взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення.

     Тому запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до проведення Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» і прийняти участь у посадці лісових культур.

За детальною інформацією про дату, час і місце проведення акції звертатися до адміністрації ДП «Борзнянський лісгосп» за телефоном (04653) 2-12-34

ДП "Борзнянський лісгосп" 

© 2018 ДП "Борзнянський лісгосп". Створено на Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now