top of page

Шановні підписники нашої Сторінки!

У зв’язку з приєднанням нашого підприємства до Ніжинського лісгоспу, всі новини та актуальна інформація розміщуватимуться на Сторінці та сайті ДП «Ніжинський лісгосп». Переходьте за посиланням та підписуйтесь!

02.2022 р.

Запрошуємо на ялинковий базар 2021!

 

Напередодні новорічних свят оселі багатьох родин за традицією прикрасить незмінний символ свята – красуня-ялинка. Лісівники Борзнянщини виростили до свята вдосталь ялинок, аби забезпечити ними усіх бажаючих. Новорічні деревця можна обрати на будь-який смак!

 

В цьому році ялинковий базар встановлено на території подвір`я адмінбудівлі лісгоспу! Також, ялинки чи сосни можна  придбати безпосередньо в лісництвах:

• Борзнянське лісництво – Перепечай Юрій Васильович – 0973619665;

• Берестовецьке лісництво – Постернак Микола Якович – 0674173016;

• Бахмацьке лісництво – Олефіренко Віталій Анатолійович – 0675019715;

• Батуринське лісництво – Жежкун Віктор Миколайович – 0976961050;

• Коропське лісництво – Кононець Петро Іванович – 0975157953.

 

Кожна вічнозелена красуня має свою бирку або самоклейну етикетку з індивідуальним номером. Це є свідченням того, що ялинка вирощена на спеціальній плантації і реалізована лісгоспом. Легальність кожної ялинки можна перевірити на сайті https://www.yalynka.info/.

 Також, у нас можна придбати живу ялинку в горщику, яку після свята можна буде висадити у відкритий ґрунт. Про необхідні умови догляду вас проконсультують продавці,  фахівці лісгоспу.

 

Цінова політика на новорічну красуню у 2021 році залишається в середньому на рівні минулого року. Ціни стартують від 90 до 600 грн.

 

До 1,0 м – 90 грн.

Від 1,1 до 1,8 м  – 120 грн.

Від 1,9 до 2,5 м  – 180 грн.

Від 2,6 до 3,0 м – 300 грн.

Від 3,1 до 4,0 м – 600 грн.

Ялинка в горщику – 500 грн.

 

Заздалегідь попереджаємо тих, хто хоче поживитися й незаконно зрубати новорічне деревце. Передбачені штрафи за незаконну рубку у рази більші, ніж вартість самих новорічних ялинок.

Ялинковий ярмарок 2021.jpg
61935ff5bc844363513108.jpg

Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець про укрупнення лісгоспів у рамках реформування галузі

Тезисно про головне:

1.        ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ВИСТУПАЄ ЗА НЕДОПУЩЕННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ У ЛІСОВОМУ СЕКТОРІ.

Підкріплюємо слова реальними діями. Наша команда ініціювала внесення лісгоспів до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, згідно з урядовим законопроектом №4020 «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (додаток №5). Крім цього, Лісовий кодекс України у частині 2 статті 16 трактує, що ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України «Про державно-приватне партнерство», зокрема об’єктами концесії згідно із Законом України «Про концесію».

2.        ГОЛОВНА МЕТА РЕФОРМИ – ЦЕ РОЗВИТОК ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ, ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ СТАНДАРТІВ ТА ОТРИМАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ВИГОДИ У ВИГЛЯДІ СТАЛОГО ЗРОСТАННЯ.

Очевидно, що сьогодні стан ведення лісового господарства потребує адаптації до сучасних запитів із боку суспільства.

Реформування передбачає оновлення нормативно-правової бази, збільшення фінансування, узгодженості дій органів державної та місцевої влади, чіткого розподілу повноважень, формування фінансово стійких та конкурентоспроможних державних лісогосподарських підприємств. Крім того, ми активно працюємо над діджиталізацією галузі і переводимо послуги в онлайн.

Але найскладнішим питанням є оптимізація лісгоспів.

Ефективність підприємства, яке веде господарство на площі 10-15 тисяч гектар, недостатньо висока. Тому сьогодні здійснюється системна трансформація сфери лісогосподарювання для забезпечення нової якості ведення лісового господарства на всіх рівнях.

3.      УКРУПНЕННЯ ЛІСГОСПІВ: НАШ ОФІС – ЦЕ ЛІС, А НЕ АДМІН БУДІВЛІ.

За яким принципом відбувається оптимізація лісгоспів?

Першочергове завдання лісівників – збереження існуючих і створення нових високопродуктивних насаджень.

Ключовими аспектами в об’єднанні лісгоспів були далеко не тільки економічні показники. При прийнятті рішення враховано більше десяти параметрів діяльності лісогосподарських підприємств, серед яких соціальні, адміністративні, виробничі, безпекові, рекреаційні, інвестиційні умови. Особливу увагу ми звертали на доцільність розташування адміністративно-управлінського корпусу майбутнього об’єднаного підприємства, зважаючи на: географічне розташування, економічну розвиненість  району, територіальне сполучення та інші фактори, зокрема можливості швидкого реагування на виникнення лісової пожежі.

Крім показників діяльності підприємств були враховані також потенційні загрози їхньої господарській діяльності в майбутньому, для прикладу зменшення розрахункової лісосіки за рахунок заповідання земель лісогосподарського призначення. З метою врахування особливостей та специфіки кожного регіону територіальні органи Держлісагентства опрацювали та надали можливі шляхи оптимізації діючих лісогосподарських підприємств для покращення у майбутньому організації й управління виробничо-господарською діяльністю та поліпшення фінансового стану підприємств.

Що стосується принципів об’єднання підприємств, то рішення приймалося індивідуально по кожному підприємству, враховуючи специфіку кожного регіону, на основі комплексу показників діяльності лісогосподарських підприємств.

Зазначимо, що в середньому адміністративні витрати на одну «контору» становлять близько 7 млн грн/рік. (127 підприємств, які будуть об’єднані*7 млн/рік = це додатково 890 млн грн на розвиток).

4. СПЕЦІАЛІСТИ І ДАЛІ ПРАЦЮВАТИМУТЬ У ГАЛУЗІ

Філософією Держлісагентства у процесі реформування є зміна акцентів із «фінансування контори» на «фінансування лісу», тобто створення точок зростання економічної активності на основі об’єднаних лісогосподарських підприємств, які стануть драйверами розвитку цих територій.

У процесі припинення діяльності знаходиться 127 державних лісогосподарських підприємств, з яких в процесі реорганізації буде звільнено близько 950 працівників і працівниць. Це лише 2% від загальної чисельності по галузі.

Зараз у лісовій галузі фактично працює 42 000+ тисяч людей. При цьому ми маємо 3235 вакансій!

Деякі професії банально втратили свою актуальність через науково-технічний прогрес. Наприклад, виробничий процес, при якому на нижній склад доставляються деревні хлисти з подальшим розкряжуванням на сортименти бензопилами, є економічно недоцільним та операційно нелогічним. Лише за рахунок цих операцій по ДП «Дубровицький лісгосп» собівартість продукції можна зменшити на 10 млн 231 тис грн.

Сучасний лісівник – людина з профільною освітою. Він працює в лісі, а не в конторі, немов у палаці. У руках лісівника – смартфон, у кожному лісництві є інтернет.

5. ПОДАТКИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ГРОМАДАМ

Деякі територіальні громади висловлюють стурбованість із приводу можливої втрати податкових надходжень до місцевих бюджетів від державних лісогосподарських підприємств через їхню реорганізацію.

Будьте впевнені, податки залишаються громадам!

Місцеві податки та збори, які платять державні лісогосподарські підприємства, сьогодні і після реформування будуть сплачуватися до бюджетів тих самих громад, сільських та селищних рад, оскільки головні структурні підрозділи (лісництва) не ліквідуються та не об’єднуються.

Тобто рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі відповідно до діючого законодавства і далі буде перераховуватися до місцевого  бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Підприємствами галузі за 10 місяців 2021 року до сплачено 5,5 млрд грн, що на 2 мільярди грн більше аналогічного періоду.

За інформацією Держлісагентства

Стаття на сайті: https://fb.watch/9j8_QRzyDJ/ 

https://forest.gov.ua/news/golova-derzhlisagentstva-yurij-bolohovec-pro-ukrupnennya-lisgospiv-u-ramkah-reformuvannya-galuzi 

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=qt2QcDkkbvQ

19.11.2021р.

1 жовтня, в рамках загальнодержавної акції «Створюємо ліси разом» за активної участі лісівників Борзнянського лісництва, разом із спеціалістами підприємства та громадськістю, в урочищі «Юрківщина» в кварталі 72, виділ 19 на площі 1,6 гектара, яка в минулому обліковувалась як сіножать, висаджено перші саджанці вільхи та горіха.

Всього в рамках акції восени ДП «Борзнянське лісове господарство» планує висадити більше 20 га молодого лісу!

Цікаво, що на спеціальному сайті, який вже доступний за посиланням zelenakraina.gov.ua, кожна людина зможе відслідкувати хід висадки лісу в усіх регіонах, в тому числі і на території нашого лісогосподарського підприємства!

Варто зазначити, що акція триватиме залежно від погодних умов до 30 листопада, тож приєднатися до неї може кожен бажаючий! Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції «Створюємо ліси разом». Під час висадки лісівники нададуть садивний матеріал і проведуть майстер-класи із садіння лісу.

Відповідальний за проведення Акції у ДП «Борзнянське лісове господарство», головний лісничий -Головченко Юрій Сергійович, тел. 80676852442.

DJI_0007.JPG

        10 квітня спільно з Височанською громадою на території Державного підприємства «Борзянське лісове господарство», в Борзнянському лісництві  відбулось садіння лісових культур, в рамках глобального екологічного проєкту «Озеленення планети», організатором якої є благодійний фонд «Озеленення України» за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

       Метою проведення Акції є висвітлення важливості збільшення кількості зелених насаджень, основні заходи задля їх захисту та збереження для майбутніх поколінь.

        Всі учасники акції висадивши 14,9 тис. штук сіянців попрацювали якісно і оперативно. Були наповнені приємними емоціями від того, що зробили посильний вклад у збереження зелених легенів планети.

        Адміністрація лісгоспу висловлює щиру подяку всім, хто приєднався до посадки лісу в рамках даної Акції.

13.01.2021р.

Незаконна рубка у Талалаївському лісництві.

06 січня 2021 року, лісовою охороною ДП «Борзнянський лісгосп» спільно з працівниками поліції Талалаївського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській обл., неподалік села Березівка, Талалаївського району, було зупинено транспортний засіб (трактор ЮМЗ-6), яким по грунтовій дорозі тягли комлеву частину стовбура дерева без відповідних документів. Під час перевірки виявили, що транспортним засобом керував житель села Березівка Талалаївського району,  громадянин Б, який у кварталі 27, виділ 14, Талалаївського лісництва, ДП «Борзнянський лісгосп» здійснив самовільну рубку двох сироростучих дерев великих діаметрів, породи дуб звичайний. Розмір шкоди, заподіяної лісу в наслідок даного лісопорушення, згідно статті 246 Кримінального Кодексу України, підпадає під кримінальну відповідальність. У зв’язку з цим лісгосп направив матеріали по даному випадку до Талалаївського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській обл., для притягнення винної особи до відповідальності згідно чинного законодавства.
Державна лісова охорона ще раз нагадує – за незаконні рубки передбачена не тільки адміністративна відповідальність, але й кримінальна. Тож, державне підприємство «Борзнянське лісове господарство» закликає усіх бути свідомими, не нищити ліси та не скоювати  правопорушень. Пам'ятайте, що відповідати перед законом доведеться не тільки тим браконьєрам, які незаконно зрубали дерево, а й тим, хто його перевозив, зберігав чи продав!

001.jpg
002.jpg
drova-berezovye-7099494_medium.jpg

ДП «Борзнянський лісгосп» проводить реалізацію дров паливних з доставкою по м. Борзна та Борзнянському районі:

Сосна та Вільха

Береза

Осика

За більш детальною інформацією звертатись за номерами: 0973619665 – Юрій Васильович; 0674173016 – Микола Якович.

Також проводиться реалізація дров (обрізків цеху лісопереробки) хвойних та листяних порід. Відпуск проходить в пучках довжиною обрізків від 1,2 м. до 2 м. Доставка по місту Борзна. За більш детальною інформацією про реалізацію дров звертайтесь за номером телефону +380973021688 (Сергій Вікторович). Реалізовуються пиломатериал. Borzna

118764465_926256131192463_34393376852270
Kak-vyiglyadit-osina-4.jpg
118084447_926256061192470_82629665684485
118765148_926256197859123_80302989149510
118762442_926256434525766_27294662922736
16381201.png
118765568_926256244525785_55878714247355
vilha-v-s-1-.jpg
115747454_107354554399905_89459081132930

Потрібно доносити правду про ліс всіма можливими способами і методами комунікації, - Голова Держлісагентства Василь Кузьович

 

Наразі лісова галузь стоїть перед багатьма викликами. Переконаний, що настав час втілювати зміни, які будуть направлені на благо українського лісу – для цього є і підтримка керівництва держави, Уряду та Парламенту. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьовив на свої сторінці у Facebook.

«Враховуючи стрімкий розвиток інформаційних технологій, вирішив вести публічну сторінку у Facebook. Прийняв таке рішення не задля власного піару. Не завжди люди заходять на офіційні сайти органів влади, у той час як дуже багато на своїх телефонах мають легкий доступ до соцмереж. І саме тому вважаю, що потрібно доносити правду про ліс всіма можливими способами і методами комунікації. Адже в Інтернеті, зокрема, соцмережах дуже багато неправдивої чи перекрученої інформації про лісове господарство України», - написав він.

Василь Кузьович повідомив, що вже зі своєю командою заступників вивчає стан лісової галузі: що є на сьогодні, і що потрібно виправляти. Напрацьовується план дій.

«За дорученням Міністра захисту довкілля і природних ресурсів України Романа Абрамовського працюємо над розробкою Державної стратегії управління українськими лісами до 2035 року. Її фінальний варіант та обговорення відбуватиметься на робочій групі при Міндовкіллі», - зазначив Голова Держлісагентства.

Також він поінформував, що лісівники наразі працюють над профілактикою та запобіганням лісових пожеж.

«Серед глобального – запуск національної інвентаризації лісів. Закон, підписаний у червні Президентом України, передбачає ухвалення порядку та інструкції її проведення. Також потрібне фінансування для закупівлі необхідного обладнання. На цей рік певні кошти передбачені у бюджеті. Працюємо на тим, щоб якнайшвидше пройти всі бюрократичні процедури», - наголосив Василь Кузьович.

За словами Голови відомства, важливе питання – внесення змін до законодавчої бази. Змінюється час, клімат і – змінюється ліс. Тому потрібно провести законодавчу адаптацію до цих змін, а також змінити і підзаконні нормативно-правові акти, які регулюють лісогосподарську діяльність.

 

Сторінка Голови Держлісагентства: https://www.facebook.com/VasylKuzovych

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua

Сторінка Агентства в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

2020-07-23

         Увечері третього червня під час патрулювання лісових масивів Берестовецького лісництва ДП «Борзнянське лісове господарство» рейдова бригада лісгоспу помітила три саморобні мінітрактори з причепами та деревиною навантаженою на них, які рухалися по лісовому масиву в напрямку села Комарівка. Працівники державної лісової охорони зупинили незареєстровані транспортні засоби  для з’ясування походження деревини.

         З’ясувалося, що деревина перевозилася без належних документів та уніфікованих засобів маркування. В адмінмежах Берестовецького лісництва, представниками державної лісової охорони було виявлено вісім  свіжоспиляних пнів. Лісопорушниками виявилися жителі села Комарівка Борзнянського району, в яких окрім транспортних засобів з деревиною виявили й бензопили.

         На місце події працівники лісового господарства викликали співробітників Борзнянського відділення поліції для проведення оперативно-слідчих дій. Правоохоронці провели огляд місця події, вилучили автотранспортні засоби з причепами і деревиною та бензопили.  За даним фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.       Відповідальність для лісокрадів передбачена ст.64, 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст.246 Кримінального кодексу України. Наразі проводяться слідчі дії.

         ДП «Борзнянське лісове господарство» повідомляє про те, що ніхто не приховуватиме факти порушення лісового законодавства. Всі порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно із законом.

         Лісівники просять громадськість повідомляти про випадки зловживань у лісах, для швидкого реагування державною лісовою охороною і правоохоронними органами. Закликають усіх бути свідомими громадянами, не нищити ліси та не скоювати ні злочинів, ні правопорушень. Пам'ятайте, що відповідати перед законом доведеться не тільки тим браконьєрам, які незаконно зрубали дерево, а й тим, хто його перевозив, зберігав чи продав.

         Наш спільний громадянський обов’язок - не допустити перетворення нашого краю в пустелю, оберігати від незаконної діяльності наші ліси - унікальні творіння природи та людської праці.

04/06/2020

IMG-20200514-WA0007 (1).jpg

Держлісагентство: Обсяг незаконних рубок зменшився на 34%

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький зазначив, що зараз в соцмережах та на сумнівних сайтах активно поширюють фейкові публікації про нібито збільшення незаконних рубок в Україні.

«Почали знову розганяти дані дворічної давності сумнозвісного звіту британської громадської організації Earthsight, або поширюють фото рубок чи відео, де деревина їде через кордон вантажними авто в інших країнах. Ця інформація не відповідає дійсності тому стану справ, який є в галузі», - написав він.

Голова Держлісагентства повідомив, що за І квартал 2020 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обсяги незаконних рубок зменшилися на 34%.

Так, минулого року за три місяці незаконний обсяг склав 43,3 тис. кубометри деревини, а за І квартал 2020 року – 28,5 тис. кбм. Працівники державної лісової охорони передали до органів поліції та суду 616 справ.

Андрій Заблоцький наголосив, що цього вдалося досягти завдяки комплексним заходам, а саме:

- збільшення з початку цього року спільних заходів МВС, Держлісагентства та Держекоінспекції з попередження та виявлення незаконних рубок у лісах і посилення контролю під час транспортування автомобілями в середині країни необроблених лісоматеріалів;

- запровадження механізму реалізації необробленої деревини виключно на електронних аукціонах;

- підключення до системи електронного обліку деревини переважної більшості постійних лісокористувачів, які не підпорядковані Держлісагентству (комунальні, військові лісгоспи, підприємства сфери природно-заповідного фонду);

«Приємно, коли можливо на перший погляд не дуже помітні для більшості заходи, які почали активно впроваджувати одразу ж, як почав працювати в лісовій галузі, дають свій результат. Переконаний, коли не буде попиту на незаконну деревину, тоді відпаде питання незаконних рубок. Зараз готується законопроект, який зокрема запровадить відповідальність за купівлю «дерева без бирки» та сертифікацію виробів з української деревини», - повідомив Голова Держлісагентства.

наказ полювання1.JPG
наказ полювання2.JPG
наказ полювання4.JPG
наказ полювання3.JPG
майбутнє лісу у твоїх руках.jpg

Майбутнє лісу у твоїх руках!

 

З 21 березня 2019 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» і триватиме до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 20 квітня. Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними гаслами. У 2019 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та освіта»

    Метою даної акції являється розширення знань населення про ліс та його важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки в лісі та надання можливості громадськості, учнівській та студентській молоді взяти участь у роботах з лісовідновлення та лісорозведення.

     Тому запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до проведення Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» і прийняти участь у посадці лісових культур.

За детальною інформацією про дату, час і місце проведення акції звертатися до адміністрації ДП «Борзнянський лісгосп» за телефоном (04653) 2-12-34

Борзна ялинки 2018.01.jpg
Борзна ялинки 2018.02.jpg
Цiна на дрова Борзна 2018.JPG

ДП "Борзнянський лісгосп" 

bottom of page